Wielkie sprzątanie Magdalenki
rekordowe zaangażowanie mieszkańców!
W sobotę, 25 kwietnia 2026 roku, Magdalenka stała się prawdziwą stolicą ekologii. Blisko 150 wolontariuszy przemierzyło niemal 5 hektarów lasu, aby wspólnie zadbać o najcenniejsze środowisko w swojej okolicy. Trudno ująć to inaczej – piękny teren i wspaniałe zaangażowanie w sprzątanie zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.


Każdy uczestnik akcji otrzymał niezbędny sprzęt: worki, rękawiczki oraz kamizelkę odblaskową. Pierwsi ochotnicy pojawili się na miejscu na długo przed godziną 10:00. Chwilę później zaczęli dołączać kolejni pełniący energię i radość mieszkańcy. Wspaniałym widokiem były liczne rodziny z dziećmi, dla których akcja stała się doskonałą okazją do wspólnego spędzenia cennego czasu na rzecz ratowania otaczającej przyrody. Napływ uczestników rósł z każdą sekundą, co na moment poskutkowało drobną kolejką przy punktach potwierdzania obecności i odbioru narzędzi.
Tuż po godzinie 10:15 wyruszyliśmy w teren. Silna, zjednoczona grupa uzbrojona w worki i pozytywną energię ruszyła w las, by uprzątnąć to, co zalegało w nim od dłuższego czasu. Siła, jedność i uśmiech – te wartości przyświecały nam przez cały czas trwania akcji.



Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania! Z blisko 5 hektarów lasu wyciągnęliśmy łącznie ponad 7 metrów sześciennych odpadów. Bądźmy szczerzy: uśredniając, każdy uczestnik zebrał swój własny, pełen worek śmieci. Skala tego przedsięwzięcia zrobiła ogromne wrażenie na samych biorących w nim udział. Brawo!
Widząc tak ogromne zaangażowanie najmłodszych, nie mogliśmy przejść obok nich obojętnie. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że w zamian za ich trud, uśmiech i ciężką pracę mogliśmy wynagrodzić tych wspaniałych, młodych ludzi. Każdy nieletni uczestnik akcji otrzymał pamiątkowy medal nieZWYKŁEGO BOHATERA. Dodatkowo, po zakończonym sprzątaniu, dzieci mogły wziąć udział w emocjonującym konkursie sportowym, w którym do wygrania były atrakcyjne bony do bawialni HOPA LUPA. Radość i duma tych młodych ekologów to dla nas największa nagroda!

Podziękowania dla partnerów Sukces tej inicjatywy nie byłby możliwy bez zaangażowania współorganizatorów i sponsorów:
- Hillwood Polska – to dzięki ich wsparciu mogliśmy zorganizować tak wspaniałe wydarzenie.
- Michał i Fundacja Pomagamy Poprzez Sport – pomysłodawca i inicjator akcji, która była częścią szerszego, sportowego weekendu.
- Po prostu Pomagamy & Wyratujcie.PL – zadbali o nakarmienie wszystkich brzuchów po wyczerpującej pracy, serwując kiełbaski z ogromnego grilla.
- Akcja została objęta honorowym patronatem Wójt Gminy Lesznowola
Jesteśmy przekonani, że ta akcja wpisze się na stałe w kalendarz Magdalenki jako wydarzenie cykliczne. Deklaracja uczestników nie pozostawia nam wątpliwości, że musimy rezerwować dzień w przyszłym roku w ramach 2 edycji wydarzenia!
Do zobaczenia!
Chcesz się przyłączyć? Nie wahaj się!
Sponsor akcji